Jewelry Gold Chain for sale in the jewelry store.

Czym wyczyścić złoty łańcuszek?

Złota biżuteria towarzyszy nam na co dzień, pierścionki, obrączki czy łańcuszki to nasz nieodłączny towarzysz. O biżuterię należy odpowiednio dbać, czyścić i odświeżać. Wiemy, że największe trudności macie z czyszczeniem łańcuszków. Czyszczenie złotego łańcuszka jest ważne, aby utrzymać jego piękny wygląd i zapobiec utracie blasku. Istnieje kilka metod, które można zastosować, aby usunąć zabrudzenia i zanieczyszczenia ze złota. Do czyszczenia złota nie są potrzebne profesjonalne środki, można zrobić to domowymi sposobami.

Sposoby na czyszczenie

CIEPŁA WODA I PŁYN DO NACZYŃ. Do miseczki wlewamy ciepłą wodę dodajemy odrobinę płynu do naczyń i wkładamy łańcuszek. Po kilku minutach wyjmujemy, płuczemy i odkładamy na miękki ręcznik i osuszamy. Zgromadzone zabrudzenia między ogniwami rozpuszczą się a łańcuszek będzie pięknie lśnił.
SODA OCZYSZCZONA. Z sody i odrobiny wody należy zrobić pastę, taki gotowy roztwór nanieść miękką szczoteczką na łańcuszek i delikatnie pocierać. Jeśli łańcuszek jest bardzo
zabrudzony, należy nanieść pastę i odstawić produkt na kilka minut. Gdy biżuteria się oczyści trzeba pastę wypłukać wodą i osuszyć. Efekt będzie widoczny od razu.
ŚCIERECZKA POLERSKA. Szybkim sposobem na nadanie połysku łańcuszkom jest przetarcie ich ściereczką polerską. Ściereczka jest nasączona specjalnymi preparatami, które w łatwy sposób wyczyszczą i nadadzą blask łańcuszkom.
PROFESJONALNE CZYSZCZENIE U JUBILERA. Jeśli zależy Ci na dokładnym i profesjonalnym czyszczeniu oddaj łańcuszki do jubilera. Tam zostaną dokładnie wyczyszczone i będą wyglądały jak nowe.

 

Najważniejsze w czyszczeniu, jest to żeby robić to delikatnie, miękkimi szczoteczkami, by nie spowodować uszkodzeń. Pamiętaj, aby łańcuszki służyły nam jak najdłużej, należy je odpowiednio przechowywać, przez co nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne i nie będą się odbarwiać.

Powiązane posty

Pierścionek zaręczynowy z topazem

Planowanie oświadczyn to bardzo ważne i stresujące wydarzenie. Aby ta magiczna chwila nie powodowała stresu i bólu brzucha, przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.

Czytaj więcej »