Jak zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączek

Poradnik, jak samodzielnie i prawidłowo zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączki
Masz zamiar oświadczyć się swojej ukochanej?
Znalazłeś wymarzony pierścionek, ale nie znasz rozmiaru jej palca?
Potrzebujesz poznać rozmiar obrączek ślubnych?

Przeczytaj koniecznie poniższy poradnik, dzięki któremu poznasz rozmiar pierścionka zaręczynowego lub obrączki. 

jeweler-polishes-gold-ring-on-old-workbench-in-jewelry-workshop

Gdy masz możliwość zmierzenia pierścionka, obrączki lub palca, skorzystaj z następujących wskazówek:

Przynieś pierścionek do naszego salonu

Jeżeli posiadasz pierścionek ukochanej, który możesz zmierzyć – to już połowa sukcesu! Wówczas proponujemy przynieść pierścionek do salonu jubilerskiego – nasz profesjonalny personel dokona pomiaru na bolcu miarowym.

mierzenie-srednicy-pierscionka-zareczynowego-za-pomoc-suwmiarki-geselle-jubiler
krazek-w-jaki-sposob-okreslic-srednice-pierscionka-poradnik-geselle-jubiler

Jeżeli nie możesz przynieść pierścionka do naszego salonu, wówczas możesz zmierzyć go samodzielnie przy pomocy poniższych okręgów. Również korzystając z Naszego poradnika: https://geselle.pl/jak-zmierzyc-rozmiar/

Przykładając pierścionek do kolejnych krążków znajdź ten, który wielkością jest najbardziej zbliżony do rozmiaru biżuterii.

Liczba wpisana w okrąg wskazuje na rozmiar pierścionka, a znajdująca się pod nią wielkość określa jego średnicę.

tabelka-krazkow-rozne-rozmiary-do-zmierzenia-pierscionkow-obraczek-gdy-nie-wiesz-jak-ustalic-rozmiar-pierscionka-poradnik-geselle-jubiler

Wskazówki!

Zwróć uwagę, czy pierścionek noszony jest na serdecznym palcu prawej dłoni, czyli docelowym palcu dla pierścionka zaręczynowego.

W miarę możliwości wybierz pierścionek zbliżony do idealnego okręgu, gdyż często zdarza się, że pierścionki o nieregularnym kształcie zaburzają odczyt właściwego rozmiaru.

Jeśli mierzony pierścionek jest np. bardzo szeroki lub o fantazyjnym kształcie – wówczas trzeba się liczyć z tym, że jego rozmiar nie będzie odzwierciedlał wymiarów klasycznego pierścionka o standardowej szynie. W takiej sytuacji sugerujemy wybór rozmiaru o jeden mniejszy niż mierzonego pierścionka. W razie potrzeby korekty rozmiaru zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z informacjami zawartymi w dziale https://geselle.pl/darmowa-korekta-rozmiaru/

Miarka​

Rozmiar pierścionka lub obrączki można również określić poprzez zmierzenie palca za pomocą miarki. Przedstawiony wskaźnik proszę wydrukować w skali 1:1, wyciąć, a następnie zrobić niewielkie nacięcie wzdłuż przerywanej linii.

Tak przygotowany pasek można już owinąć wokół palca w ten sposób, by skala była widoczna na zewnątrz. Miarkę należy usytuować w najgrubszej części palca, a następnie węższą końcówkę miarki wsunąć w zrobione nacięcie.

Teraz można zacisnąć pasek i odczytać rozmiar ze wskaźnika na skali.

Uwaga! Określenie rozmiaru poprzez zastosowanie miarki ma charakter orientacyjny i nie gwarantuje poprawności pomiaru.

miarka-do-pierscionkow-zareczynowych-obraczek-slubnych-gdy-nie-wiesz-jak-ustalic-rozmiar-od-geselle-jubiler

Wskazówki!

Nie zalecamy mierzenia palca suwmiarką, ponieważ łatwo poddaje się on ściskaniu i uzyskany pomiar może okazać się zbyt mały. Jeśli średnica pierścionka nie jest jednoznaczna i wynosi np. pomiędzy 15,3 mm a 15,6 mm, czyli pomiędzy rozmiarem 9 i 10, wówczas sugerujemy przyjąć mniejszy rozmiar, gdyż łatwiej jest wyrób powiększyć niż zmniejszyć.

Prawa i lewa dłoń zazwyczaj posiadają dwa różne rozmiary przy założeniu tego samego palca. W przypadku osób praworęcznych serdeczny palec prawej dłoni będzie większy niż serdeczny palec lewej dłoni i odwrotnie dla osób leworęcznych.

Wskazówki dotyczące mierzenia

Pierścionek oraz obrączka powinny przechodzić przez staw (kostkę) z lekkim oporem. Palce reagują m.in. na temperaturę, innym rozmiar może być pod koniec dnia niż wczesnym rankiem, dlatego warto go dokonać o różnych porach. 

Nie podrażniaj palca mierząc rozmiar zbyt długo w krótkim okresie czasu. Skutkuje to niewielkim obrzękiem palca, który, mimo że jest nieodczuwalny, może wprowadzić błąd pomiaru o około 1 rozmiar. W takiej sytuacji należy odczekać chwilę między kolejnymi przymiarkami, aby palec mógł „odpocząć”.

Jeśli pomiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami – wybierz mniejszy.

Rozmiar palca u prawej i lewej dłoni zazwyczaj różni się o około 1 rozmiar.

W Polsce pierścionek zaręczynowy noszony jest na serdecznym palcu prawej dłoni (4 palec od kciuka), w dniu ślubu przekładany jest na serdeczny palec lewej dłoni, a jego miejsce zajmuje obrączka.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że nabywając u nas pierścionek zaręczynowy, zapewniamy bezpłatną korektę rozmiaru jako bonus. W ten sposób, nie będzie konieczności martwić się o doskonałe dopasowanie pierścionka do dłoni bliskiej osoby.

Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z naszą bogatą ofertą pierścionków zaręczynowych. W naszym salonie jubilerskim znajdą Państwo wyjątkowe modele, które z pewnością przypadną do gustu każdej przyszłej pannie młodej. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu i wyboru idealnego pierścionka zaręczynowego dla swojej ukochanej!