pierscionki

Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy. Praktyczne wskazówki dla przyszłych narzeczonych.

Planowanie oświadczyn to bardzo ważne i stresujące wydarzenie. Dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować. Ilość pytań jakie nasuwają się Panom przy wyborze pierścionka zaręczynowego może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego ruszamy z pomocą! Aby ta magiczna chwila nie powodowała stresu i bólu brzucha przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać idealny pierścionek zaręczynowy.

Budżet

Na początku ustal sobie budżet jakim dysponujesz, pomoże to zawęzić krąg poszukiwań i będziesz miał wiele możliwości wyboru pierścionka w kwocie którą dysponujesz.

Gust partnerki

Zanim udasz się po pierścionek zaręczynowy, spróbuj dowiedzieć się o jakim pierścionku marzy Twoja wybranka. Zaobserwuj jaką biżuterię lubi nosić, złoto żółte, białe czy srebro. Czy lubi klasykę czy nowoczesne wzory. Porozmawiaj z przyjaciółką bądź mamą przyszłej narzeczonej, one na pewno wiedzą o czym marzy Twoja partnerka.

Wybór kamienia

Rodzaj kamienia to kluczowa informacja. Pozwoli nam wybrać pierścionek, który najbardziej pasuje do Twojej wybranki. Mamy tutaj bardzo dużo możliwości, najbardziej popularnym i ponadczasowym kamieniem w pierścionku jest brylant. Pierścionki z brylantami są ponadczasowe, pasują do każdej biżuterii i pięknie komponują się z obrączką ślubną. Jeśli wybranka woli nowoczesny pierścionek to mamy mnóstwo wzorów. Dużym powodzeniem cieszą się pierścionki z szafirem, topazem i tanzanitem. W naszej ofercie znajdziecie, też pierścionki z rubinem, ametystem czy szmaragdem. Takie pierścionki są nietuzinkowe i bardzo oryginalne.

Kolor złota i fason

Różnorodność modeli jest ogromna od klasyki po fantazyjne wzory pierścionków. Dla Pań lubiących prostotę i elegancję proponujemy klasyczny pierścionek zaręczynowy, z centralnie umiejscowionym brylantem w oprawie szatonowej (cztery bądź sześć krap, potocznie zwanych łapkami). W tym fasonie brylant idealnie załamuje światło, sprawiając niesamowity blask. Dla Pań lubiących nietuzinkowe wzory polecamy pierścionek z kolorowym kamieniem o oryginalnym kształcie. Może to być model z jednym kamieniem i fantazyjną szyną, lub model wielokamieniowy.

Rozmiar pierścionka

Jeśli jest taka możliwość należy dokładnie zmierzyć rozmiar pierścionka. Ważne jest aby rozmiar był pobrany z tego palca, na którym przyszła narzeczona będzie nosić pierścionek (każdy palec ma inny rozmiar i ciężko dopasować by pierścionek był dopasowany na palec serdeczny i środkowy). Można zmierzyć średnicę pierścionka, który Twoja wybranka lubi nosić, można przynieść pierścionek i my dokładnie sprawdzimy rozmiar. Istnieją też specjalne miarki do zmierzenia rozmiaru, ale w tym przypadku taki pomiar jest orientacyjny.

Certyfikat kamienia

W przypadku gdy zdecydujesz się na zakup pierścionka z brylantem, pamiętaj o certyfikacie. Sprawdź czy dany kamień posiada certyfikat jakości brylantu. W certyfikacie zamieszczone są informacje o kamieniu tj. masa kamienia, barwa, szlif, czystość.

 

Pamiętaj, że wybór pierścionka zaręczynowego to indywidualna decyzja, należy dopasować wzór do gustu i stylu przyszłej narzeczonej. Po zapoznaniu się z tym poradnikiem na pewno wybierzesz odpowiedni pierścionek dla swojej partnerki i nieważne jaki model wybierzesz, z jakim kamieniem, Twoja wybranka będzie zauroczona.

Podczas wyboru idealnego pierścionka zaoszczędzimy Ci stresu ale postaramy się uczynić tę chwilę wyjątkową i niepowtarzalną.

Powiązane posty

pierscionki-ze-szmargadami

Najpopularniejsze pierścionki w 2024 roku.

Pierścionek zaręczynowy to wyjątkowy rodzaj biżuterii, który będzie towarzyszył Twojej ukochanej przez lata. Dlatego jego wybór powinien być przemyślany, zaś sam pierścionek indywidualnie dopasowany do osobowości wybranki. Pierścionek symbolizuje miłość i zaangażowanie, które towarzyszy parom całe życie. W tym sezonie najmodniejsze są proste, minimalistyczne wzory pierścionków, łączenie różnych kolorów. Ponadto hitem tego roku są kamienie szlachetne. W 2024 roku nie tylko brylanty będą popularne na zaręczyny, ważną rolę będą odgrywać kolorowe kamienie takie jak szafir, szmaragd i turmalin.

Czytaj więcej »
Wysokiej jakości srebro

Jak rozpoznać platynę?

W jubilerstwie występują trzy podstawowe kruszce, z których wykonuje się biżuterię: złoto, srebro i platyna. Platyna jest cenionym metalem szlachetnym stosowanym do produkcji ekskluzywnej biżuterii. W jubilerstwie jest mniej popularna ze względu na swoją cenę.

Czytaj więcej »
Obrączki ze złota

Obrączki ślubne na 2024 rok

Odkryj najnowsze trendy w świecie mody ślubnej! Artykuł przedstawia niezwykłe propozycje obrączek ślubnych na sezon, od klasycznych wzorów po nowoczesne rozwiązania z czarnymi kamieniami. Dowiedz się, jak wyrazić swoją indywidualność i unikalny styl poprzez wybór idealnych obrączek, które będą świadectwem miłości i oddania na całe życie.

Czytaj więcej »